HERAKLESY 2018 - ZWYCIĘZCY

Zawodnik roku - Jan Błachowicz

Dwa fantastyczne zwycięstwa w organizacji UFC w 2018 roku nad Nikitą Kryłowem oraz Jimi Manuwą przedłużyły pasmo zwycięstw "Cieszyńskiego Księcia" do 4 z rzędu w największej organizacji MMA na świecie. W 2018 był sklasyfikowany na 3. miejscu w oficjalnym rankingu UFC wagi półciężkiej.

Walka Roku - Khalidov vs Narkun

KSW 42 obfitowało w wiele spektakularnych pojedynków i efektownych zakończeń, jednak walka wieczoru – pojedynek Mameda Khalidova i Tomasza Narkuna, dostarczył tylu emocji i dramatów, że mógłby nimi obdarzyć niejedną całą galę MMA. To swoiste starcie Dawida z Goliatem zdecydowanie najlepszą walką w 2018 roku, dzięki czemu w zasadzie przeszło już do kanonu polskiego MMA.

Nokaut Roku - Gracjan Szadziński

Mimo iż Gracjan Szadziński w 2018 roku wszedł do klatki jedynie raz – był to występ, który zapisał się na kartach polskiego MMA. Pojedynek z Paulem Redmondem na KSW 44 pokazał moc drzemiącą w zawodniku ze Stargardu a wspaniały nokaut, którym zakończył pojedynek będzie highlightem jego zawodniczej persony przez długi, długi czas.

Poddanie Roku - Adam Wieczorek

Adam Wieczorek 2018 rok zakończył z prawdziwym przytupem. Podczas drugiego występu w UFC “złapał” i w efekcie poddał swojego rywala, którym był mocny Arjan Singhu Bhullar. Technika, którą “Siwy” zakończył walkę (omoplata) była tak spektakularna, że UFC przyznało mu bonus za “występ wieczoru”, dzięki czemu Polak wzbogacił się o dodatkowe 50 tys dolarów!

Gala Roku - KSW 46

KSW ze swoja galą w Gliwicach udowodniło, że mniejsze wydarzenia nierzadko dostarczają równie wielu – a czasem nawet więcej! – emocji niż wielkie, medialne “lokomotywy marketingowe”. KSW 46 obfitowało w taką ilość niesamowitych zestawień, że nietaktem byłoby je w tym miejscu wymieniać z obawy przed pominięciem któregokolwiek z nich!

Klub roku - Berkut WCA Warszawa

Berkut WCA Fight Team Warszawa to od lat znana marka na mapie krajowych klubów MMA. 2018 rok warszawski team może jednak zaliczyć do szczególnie udanych. Znakomity rok zanotował “zawodnik roku” – Jan Błachowicz, który to właśnie w tamtym okresie wspiął się do ścisłej czołówki kategorii półciężkiej UFC, a także “odkrycie roku” – Rafał Kijańczuk. Oprócz Błachowicza i Kijańczuka pośród fighterów Berkut WCA dobrze zaprezentowali się m.in. Daniel Omielańczuk czy Marcin Naruszczka.

Odkrycie Roku - Rafał Kijańczuk

Bardzo trudno zadebiutować w zawodowym MMA w lepszym stylu niż w 2018 roku zrobił to Rafał Kijańczuk. Zawodnik z Berkut WCA zanotował passę siedmiu zwycięstw przed czasem (same KO oraz TKO), przy czym ani raz nie doznał porażki! Jest to bez wątpienia debiut, o jakim marzy każdy, kto na poważnie myśli o karierze w mieszanych sztukach walki.

Zawodnik roku Publiczności - Jan Błachowicz

Dwa fantastyczne zwycięstwa w organizacji UFC w 2018 roku nad Nikitą Kryłowem oraz Jimi Manuwą przedłużyły pasmo zwycięstw "Cieszyńskiego Księcia" do 4 z rzędu w największej organizacji MMA na świecie. W 2018 był sklasyfikowany na 3. miejscu w oficjalnym rankingu UFC wagi półciężkiej.

Hall of Fame - Mamed Khalidov

parallax background

HERAKLESY 2018 - Jan Błachowicz