HERAKLESY 2019 - ZWYCIĘZCY

49449683302_0656c2975d_o (3)
49449680307_1155ae9fb2_k (1)

Zawodnik roku - Jan Błachowicz

Błachowicz w 2019 roku pierwszą wygraną zaliczył w pojedynku z byłym mistrzem UFC w wadze średniej Luke'm Rockholdem. Polak efektownie znokautował Amerykanina dzięki czemu otrzymał od federacji bonus za występ wieczoru. W kolejnym starciu Błachowicz pokonał cenionego weterana, Ronaldo "Jacarae" Souze. Była to 6 wygrana w ostatnich 7 walkach

Walka Roku - Grzebyk vs Gniadek

Grzebyk został pierwszym podwójnym mistrzem FEN w historii. Walka obfitowała w liczne zwroty akcji i bardzo emocjonujące momenty w których raz jedna, a raz druga strona zdobywała przewagę. Był parter, techniki kończące, brutalna i emocjonująca stójka. Po prostu energetyzujący bój, który mimo iż odbył się na początku roku, to utkwił w pamięci fanów – a także kapituły.

Nokaut Roku - Jan Błachowicz

Zaczynając od klasy zawodników a kończąc na widowiskowości tego nokautu, po którym bardzo mocny Rockhold miał złamaną szczękę. Pięknie wymierzony lewy sierp na lukę, którą Rockhold zostawił w obronie. Bez zbędnych zamachów, z drugą ręką w gardzie. Po prostu fantastyczna akcja w walce na bardzo wysokim szczeblu, którą samo UFC nagrodziło bonusem „występu wieczoru”.

Poddanie Roku - Dawid Zawada

Na gali UFC on ESPN+ 21, która odbyła się 9 listopada Dawid wychodząc jako mocny underdog do walki z kuzynem Khabiba Nurmagomedova, zdołał zaskoczyć świat i poddać mocnego rywala. Zawada złapał Nurmę w trójkąt, z którego Abubakar się już nie oswobodził. Za ten wyczyn został nagrodzony przez UFC bonusem „występu wieczoru”, otrzymując dodatkowe 50 tys. dolarów.

Zawodnik Publiczności - Jan Błachowicz

Błachowicz w 2019 roku pierwszą wygraną zaliczył w pojedynku z byłym mistrzem UFC w wadze średniej Luke'm Rockholdem. Polak efektownie znokautował Amerykanina dzięki czemu otrzymał od federacji bonus za występ wieczoru. W kolejnym starciu Błachowicz pokonał cenionego weterana, Ronaldo "Jacarae" Souze. Była to 6 wygrana w ostatnich 7 walkach

Klub roku - ANKOS MMA

ANKOS MMA miał bardzo udany 2019. Na 36 walk, 26 zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Kościelskiego. Najbardziej brylował Makhmud Muradov, który miał dwie wygrane w UFC, dwie w Octagon MMA, zdobył ponadto pas organizacji XFN oraz Night of Warriors. Sukcesy święcił również Daniel Skibiński, który stoczył dwa zwycięskie pojedynki oraz zdobył pas Babilon MMA. Również pas KSW można zaliczyć w poczet sukcesów Ankosu. W 2019 roku zdobył go Normana Parke po walce z Marcinem Wrzoskiem.

Untitled design (4) (1)

Gala Roku - KSW 52

Ostatnie wydarzenie roku zdobyło tytuł najlepszej gali 2019. Pojedynki toczone były dynamicznie i kończyły się w większości przypadków przez widowiskowe nokauty w pierwszych rundach! Tylko dwie decyzje na 9 walk to ogromny sukces organizacji. Podczas wydarzenia fani mogli podziwiać między innymi walkę Askhama z Khalidovem oraz Kołeckiego z Janikowskim

Odkrycie Roku - Cezary Kęsik

Kęsik miał fantastyczny rok w którym odniósł 4 zwycięstwa bez żadnej porażki. W pierwszej obronie pasa na TFL 16 pokonał Mikhail'a Bureshkin'a, nokautując go w pierwszej rundzie. Niedługo potem podpisał kontrakt z KSW. W debiucie na gali KSW 48 błyskawicznie odprawił Jakuba Kamieniarza. W kolejnej walce na KSW 51 poddał serbskiego „Jokera” Aleksandara Ilića. Koniec roku świętował nokautując na TFL 19 Jussiana Tuhmisa Halonena.

Amator Roku - Cyprian Wieczorek

Zawodnik Roku Amatorów – W tej kategorii zwycięzcę wybrała komisja złożona ze Sławomira Cypla, Michała Mankiewicza, Bartosza Chyrka i Krzysztofa Bańkowskiego – organizatorów zawodów dla amatorów oraz trenerów polskiej reprezentacji w MMA.

Mecenas MMA - Centrum Medyczne MML

Centrum Medyczne MML od lat wspiera zawodników sportów walki zapewniając im opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Centrum MML to wielospecjalistyczny zespół lekarski o wysokich kompetencjach, a także dobrej jakości, precyzyjny sprzęt zabiegowy i endoskopowy renomowanych firm.

49449444861_7703392346_k (1)

Hall of Fame - Tomasz Drwal

Pierwszy Polak w organizacji UFC oraz najnowszy członek Hall of Fame polskiego MMA, Tomasz „Gorilla” Drwal na gali rozdania nagród Heraklesów w rozmowie z Filipem Lewandowskim opowiada o swoim powrocie do zawodowego sportu, planach na trenerską karierę, sparingach z młodszymi zawodnikami, błędach popełnionych w swojej karierze, o napływie nowych osób do klubu zainteresowanych trenowaniem MMA po gali FAME MMA, o tym co trzeba jeszcze poprawić w sporcie MMA oraz o tym jak ważna jest motywacja i czysta głowa w treningach sportach walki.

parallax background